Historia

Grupa Odnowy w Duchu Świętym istnieje od października 1998r., gdzie ówczesna nazwa brzmiała: „Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej“. Obecna nazwa „Płomień Miłości“. Grupa ta działa przy Parafii Ducha Świętego w Mielcu. Zrodziła się w odpowiedzi na ludzi potrzebujących wewnętrznego uzdrowienia, ludzi szukających Boga sercem, ludzi którzy potrzebowali wsparcia oraz spotkania z drugim człowiekiem.

Założycielką i odpowiedzialną za Grupę od początku jej powstania jest Leonarda Słupska. Od samego początku Grupę koordynował, wspierał i czuwał Ks. Dariusz Nawalaniec.

Spotkania odbywały się od poniedziałku do piątku po Eucharystii wieczornej w Klubie „Tchnienie“ Akcji Katolickiej w budynku katechetycznym. Obecnie od wtorku do piątku. Dniem wspólnotowym był piątek, który jest do tej pory. W grupie odmawiana jest Modlitwa Brewiarzowa, czytane i rozważane jest Słowo Boże oraz dawane są świadectwa. Bóg poprzez swoje słowo uzdrawia ludzi z nerwic, depresji, chorób fizycznych, uzdrawia relacje w rodzinach.

Bóg uwielbiony jest także pieśnią poprzez zespół muzyczny, który nieustannie się rozrasta. Odpowiedzialna za zespół jest Barbara Smajdor.

Formację Grupa czerpała ze Szkoły Nowej Ewangelizacji ze Stryszawy (Wzgórze Miłosierdzia), kursy i z Ośrodka Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi przy już śp. O. Józefie Kozłowskim SJ.

Od sierpnia 2000r.przez 7 lat prowadzona była 4-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Obecnie w każdy pierwszy piątek miesiąca (1-2 godz.).

W Roku Różańca Świętego (16.10.02 - 16.10.03) nasza Grupa zaczęła organizować Róże Różańcowe (męskie, mieszane i rodzinne), powstało 8 Róż Różańcowych.

Również w Wielki Piątek Grupa adoruje Najświętszy Sakrament przy Grobie Pana Jezusa jak również modlimy się ‚"Jutrznią“ z kapłanami w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.

Do roku 2003 organizowane były Seminaria Odnowy w Duchu Świętym, Seminaria Uzdrowienia Wewnętrznego, Sesje odbywały się w Łodzi w Kościele Ojców Jezuitów pod kierunkiem O. Józefa Kozłowskiego SJ. (dwa razy w roku). Od 2003r. Seminaria Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w naszej Parafii przy posłudze kapłana opiekuna, odpowiedzialnego za Grupę i animatorów.

Grupa Odnowy wspomaga muzycznie pieśniami Eucharystię z modlitwą o uzdrowienie, którą celebruje ks. Waldemar Ciosek - proboszcz.

Co roku grupa organizuje pielgrzymkę w Święto Bożego Miłosierdzia na Wzgórze Miłosierdzia do Stryszawy na Eucharystię z modlitwą o uzdrowienie. Organizuje również wyjazdy na rekolekcje.

Grupa Odnowy ewangelizuje w więzieniach (Nisku i Chmielowie), w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu (jeden raz w miesiącu) z obsługą Liturgii Słowa, śpiewu i oprawy muzycznej. Zostało również przeprowadzone w więzieniu Seminarium Odnowy Życia w Duchu Świętym. Ewangelizacja Ukraina-Berdyczów (wysyłka książek, kaset, czasopism).

Poprzez ewangelizacje osób w grupie powstały dwie nowe Grupy:

1. Mielec- Osiedle Smoczka - Parafia Trójcy Przenajświętszej „Żywa Woda“. Opiekun Ks. Andrzej Papież

2. Polańczyk

3. Obecnie powstała od września 2014r. Grupa w Ryglicach

Od 2005r. nowym opiekunem Grupy zostaje ks. Jerzy Janeczek, w 2006 diakon Krzysztof Woźniak, w 2007r. opiekę nad Grupą przejmuje ks. proboszcz parafii Ducha Św. Władysław Marcinowski, następnie ks. Andrzej Nowak, ks. Krzysztof Prokop, ks. Janusz Lelito, ks. Karol Kuźma. Od września 2015 opiekunem wspólnoty jest ks. Rafał Igielski. Od 2017 wspólnota ma nowego lidera, którym jest Barbara Łącz.

Uczestniczymy w Nowennach do Ducha Świętego w każdy poniedziałek miesiąca.

Jesteśmy do dyspozycji ks. proboszcza w razie potrzeby w różnych ważnych uroczystościach kościelnych.